Konsultacja dietetyczna

 

To tutaj dowiesz się, jaki jest realny stan Twojego zdrowia, jak poradzić sobie z dręczącym Cię problemem oraz zaplanujesz przebieg współpracy z dietetykiem. Na Twoją prośbę dietetyk zaproponuje jadłospis, który pomoże Ci wytrwać przy założonych celach.

 

Czy konsultacja dietetyczna może być jednak standardowa?

Prawdopodobnie nie. A to dlatego, że każdy przychodzi na takie spotkanie z innymi potrzebami i oczekiwaniami.

Nie zawsze jest przecież tak, że udajesz się do dietetyka z powodu problemów ze zdrowiem. Są tacy, którzy czują, po prostu, potrzebę konsultacji ze specjalistą z tej dziedziny. Właśnie dlatego, spotkanie to zawsze przebiega inaczej.


Dla niezdecydowanych – 30minutowa konsultacja wstępna, gdzie będą mieli szansę poznać zasady współpracy z dietetykiem, otrzymają podstawowe zalecenia i dopiero po takiej rozmowie zdecydują się, bądź też nie, na kolejne spotkanie.

 

Dla tych, którzy potrzebują wsparcia od zaraz – po krótkiej konsultacji dietetyk z pewnością zleci odbycie podstawowych, niezbędnych do oceny stanu zdrowia badań. Sam również będzie chciał szczegółowo pacjenta przebadać (m. in. przy pomocy analizatora masy ciała – TANITA BC 420 MA), aby móc zaplanować dalsze działania.

Dopiero wówczas, wspólnie z pacjentem, ustali dalszy przebieg współpracy (doprecyzuje zalecenia żywieniowe, zaproponuje jadłospis, umówi kolejne spotkanie).

Pamiętaj, że długość, przebieg każdej konsultacji oraz ich liczba są więc zawsze uzależnione od Twoich indywidualnych potrzeb.