Pytania i odpowiedzi

Pierwsza wizyta, to taka, na której przeprowadzam wywiad dietetyczny oraz wykonuję badanie antropometryczne na analizatorze TANITA BC420. Koszt wizyty łącznie z badaniem to 80zł.

To wizyta, na której staram się dowiedzieć o Tobie jak najwięcej. Pytania dotyczą główne tego, w jaki sposób się odżywiasz, jaka jest Twoja aktywność fizyczną oraz jakie warunki środowiskowe panują w Twoim otoczeniu. Podczas wywiadu medyczno-żwieniowego pragnę poznać Twoje preferencje smakowe, gdyż dieta ma być dla Ciebie przyjemna. Dopytuję o przebyte choroby i leki, jakie przyjmujesz na stałe.

Warto wcześniej przygotować się do spotkania

 • Jeżeli stosujesz jakieś leki – zapisz ich nazwy i dawki
 • Na pierwszej wizycie są pomocne także aktualne wyniki badań lekarskich – sprzed 3-6 miesięcy. (pomogą w ułożeniu indywidualnych zaleceń dietetycznych i jadłospisu)
 • Ponadto, postaraj się przypomnieć sobie, co spożywałeś w dniu poprzedzającym wizytę
W zależności od potrzeby i ilości chorób współtowarzyszących, wizyta powinna trwać nie dłużej niż 1,5 h.
Od 2 do maksymalnie 10 dni.
W zakładce KONTAKT podany jest adres (Gdańsk 80-372, ul. Jagiellońska 10K) i wszystkie możliwe formy nawiązania kontaktu
Tak, jak najbardziej. Podczas wizyty dzieci i młodzieży jest to nawet wskazane.
Czas wizyty, to od 20 minut, do 1h. Koszt to 60zł wraz z wykonaniem wszystkich pomiarów.
Nie, żeby dieta mogła być przygotowana indywidualnie dla każdego z Państwa, muszę mieć czas, na jej opracowanie. Trwa to zazwyczaj ok. 2-5 dni. Na pierwszym spotkaniu mogę Ci podpowiedzieć suplementację i ogólne zalecenia żywieniowe oraz zaproponować pierwsze zmiany nawyków, które mają najbardziej negatywny wpływ na Twoje zdrowie.
Jesteśmy magistrami fizjoterapii. Pracujemy z pacjentami Plan żywieniowy 14-dniowy, to koszt 180zł. Plan żywieniowy 28-dniowy to koszt 280zł (przy czym plany są tak skonstruowane, że możemy z nich korzystać przez wiele tygodni, bez potrzeby zakupu kolejnych).
Co do sposobu odbioru diety, doprecyzowujemy to na I wizycie. Możemy spotkać się w gabinecie, jak również mogę przesłać materiały drogą emailową, a więcej wytycznych omówić przez telefon/skype itd.
Na pewno pierwszą wizytę i w większości przypadków plan żywieniowy (czyli przy minimalnym budżecie, to będzie I-sza wizyta 60-80zł + plan 14-dniowy 180zł = 240zł).Jeśli chcesz, żebym sprawował opiekę nad przebiegiem Twojej diety, robił pomiary, rozliczał Cię z jadłospisu i motywował do dalszych działań, to warto umawiać się na wizyty kontrolne. Podczas ważenia oceniamy postępy, obserwujemy jaki procent tkanki tłuszczowej został zredukowany, jak zmienił się poziom tkanki mięśniowej oraz czy Twój organizm jest prawidłowo nawodniony. To i wiele innych, istotnych parametrów jestem w stanie odczytać podczas badania w gabinecie i na tej podstawie dokonać korekty zaleceń żywieniowych, aby zawsze były dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb.
Tak, oczywiście. Koszt ważenia to 20-40zł. (40zł – jeśli będziesz potrzebował mojej analizy wydruku).
Tak, jak najbardziej. Usługa ta jest wliczona w cenę planu żywieniowego. Kilka e-mail’i w miesiącu jest standardem w mojej codziennej pracy z pacjentami. 
Myślę, że tak. Napisz do mnie (adres e-mail biuro@eatmeatdiet.pl) i uzasadnij, dlaczego zasługujesz na rabat. Na pewno pozytywnie rozpatrzę Twoją prośbę.
Niestety płatność w gabinecie jest póki co tylko gotówkowa, ale to nie ogranicza naszych możliwości – w pobliżu gabinetu jest bankomat. Inną możliwością jest dokonanie przelewu bankowego i okazanie dowodu wpłaty przed wizytą lub w jej trakcie.
W skład planu/diety, poza jadłospisem, wchodzi dodatkowo także plan suplementacji, wiele przepisów i mały przewodnik po diecie. Jeśli odbierzesz „przewodnik” w gabinecie, będzie on w formie papierowej.
Czasem się tak zdarza. Im większe uzależnienie od cukru/słodyczy/chleba/makaronów/ alkoholu, tym częściej może się to przydarzyć. Jest to jedynie okres przejściowy i zazwyczaj mija po kilku dniach.
Nie, przy wydaniu planu zawsze tłumaczę zasady diety, które są dość proste, dlatego najlepiej (i najskuteczniej) jest jadać zgodnie z menu. Jadłospis jest jednak tak skonstruowany, że można śmiało wymieniać dania i niekoniecznie trzeba kierować się obraną przeze mnie kolejnością. Również wybór wielu produktów jest dowolny, więc to też nie powinno powodować niepotrzebnego stresu. Można też jeden dzień jadłospisu powtarzać kilka razy, aż do wykorzystania zapasów.
Wizyta u dietetyka kojarzy się głównie z odchudzaniem. Bardzo dobrze jeżeli wybrałeś taki sposób walki z nadwagą, czy otyłością i nie borykasz się z problemem na własną rękę. Specjalista z dziedziny żywienia pomoże Ci w racjonalny i zdrowy sposób zrealizować Twoje pragnienia. Jednak warto wiedzieć, że zakres działalności poradni dietetycznych jest znacznie szerszy. Dietetyk to także osoba, która prowadzi działania profilaktyczne, czyli mające na celu ochronę zdrowia i zapobieganie chorób. Pomoże Ci także, ustalając indywidualny plan dietoterapii dopasowany dla Ciebie pod względem wieku, płci, aktywności fizycznej, chorób towarzyszących oraz dopasowany do preferencji żywieniowych i Twojego trybu życia.
Dietetyk pomaga w walce nie tylko z kilogramami, ale też z licznymi jednostkami chorobowymi, dlatego na pomoc dietetyka możesz liczyć także przy:
 • Chorobach układu pokarmowego
  • chorobie refleksowej
  • żołądka (m.in. nieżytach, chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy)
  • chorobach jelita cienkiego i grubego
  • trzustki
  • wątroby i dróg żółciowych
   • zapaleniu pęcherzyka żółciowego
   • dróg żółciowych
   • kamicy żółciowej
 • Chorobach metabolicznych
 • Układu Kostno-szkieletowego (osteoporoza)
 • Tarczycy
  • nadczynności
  • niedoczynności
 • Nowotworowych
 • Alergiach i nietolerancjach pokarmowych
 • Nadwadze i otyłości (dzieci, dorosłych)
 • Niedoborach pokarmowych (niedoborach żelaza, osteoporoza)
 • Zaparciach
 • wzdęciach
 • Zespole policystycznych jajników (PCOS)
 • ...i wielu innych.
Niestety nie. Nie ma czegoś takiego, jak dieta dla każdego. Każdy człowiek różni sie pod wieloma względami (żeby wymienić chociażby wiek, płeć, wagę, wzrost, styl życia) i w związku z tym zalecenia dietetyczne będą inne dla każdy z nas. Ponadto, diety proponowane przez czasopisma i publikowane w Internecie często mają nieprawidłowe proporcje składników odżywczych (białko, tłuszcze, węglowodany) oraz zawierają za mało podstawowych witamin i składników mineralnych.
Nie. Każda osoba otrzymuję dietę dopasowaną indywidualnie, na podstawie wcześniej przeprowadzonego szczegółowego wywiadu żywieniowego oraz dostosowaną do upodobań kulinarnych. Produkty wykorzystywane w diecie są produktami ogólnie dostępnymi i na co dzień stosowanymi w naszej kuchni, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.